Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł hiszpański z burgos

Jeden z największych wyżłów- jego wysokość w kłębie sięga niemal siedemdziesięciu centymetrów u psów i sześćdziesięciu kilku centymetrów u suk. Są to psy bardzo mocne, silne i wytrzymałe. Choć zazwyczaj używane do wystawiania drobniejszej zwierzyny, swoje miejsce mają także w polowaniach na grubego zwierza, gdzie wykazują się nadspodziewaną odwagą.

Zdjęcie znalezione na pl.wikipedia.org

Jako psy domowe, czy raczej przydomowe, wymagają przede wszystkim sporego wybiegu, nie tolerują życia w zamknięciu i nawet w zimie wolą spędzać czas na bieganiu po lasach niż korzystać z ciepła domowego ogniska. Nie są więc na pewno idealnymi towarzyszami dla dzieci, choć są układne i posłuszne, a także nie wykazują z zasady zachowań agresywnych.

Postawna, masywna sylwetka mogłaby predestynować je do roli psów obronnych, jednak szkolenie ich w tym kierunku nie jest najprostsze, bo są dość ufne. Poza tym jednak szkolenie wyżła hiszpańskiego nie jest specjalnie trudne, natomiast pozwala wytworzyć bardzo silną więź między właścicielem a zwierzęciem, a w późniejszym okresie można zauważyć bezgraniczne zaufanie, jakie pokłada wyżeł w swoim właścicielu nie odstępując go nawet na krok, a jeśli już to raczej z konieczności, niż z rzeczywistej potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme