Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł francuski gaskoński

Duży pies o szlachetnym wyglądzie, z mocno wypukła klatką piersiową, załamanymi uszami, długimi, prostymi łapami, masywną, uniesioną szyją. Doceniany za swoją szybkość, sprawność i bezwzględne posłuszeństwo. Dawniej używany w czasie polowań na grubszą zwierzynę, dziś jako rasa reprezentacyjna, choć na polowaniach także spotyka się go dość często.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Ja wszystkie wyżły, cechuje się dużą samodzielnością, ale odpowiednio wyszkolony pozostaje posłuszny i wierny. Rzadko kiedy oddala się od właściciela, szybko przywiązuje się nie tylko do ludzi, ale także do innych zwierząt i, co jest wśród psów nie lada rzadkością, do miejsc. Najlepiej czuje się w znanym sobie terenie, ale tylko wówczas, gdy pozwala mu on na wybieganie się.

Nie nadaje się jako zwierze domowe, nie tylko ze względu na wysokość przekraczająca sześćdziesiąt centymetrów i masę około trzydziestu kilogramów, ale przede wszystkim ze względu na aktywny tryb życia, ciekawość świata i ogromną ambicję. Ufny, choć nieco mniej niż inne wyżły, niemniej jednak także wyżeł francuski w typie gaskońskim na stróża nadaje się co najwyżej umiarkowanie, a już na pewno nie lepiej niż na towarzysza zabaw dzieci, zwłaszcza że chęć do zabawy towarzyszy mu jeszcze w bardzo późnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme