Piesku.pl

Rasy psów

Rotweiler – wygląd, porady, dieta

Rotweiler to pies rasy molos. To zwierzę umięśnione, muskularne oraz agresywne. Jest wpisany na listę ras agresywnych, co na pewno nie wpływa dobrze na promocję tej rasy. W dawnych wiekach rotweilery pilnowały obozy rzymskie, ciągnęły zaprzęgi z zapasami. Wygląd tych psów zmieniał się, kiedyś były to psy smukłe, dzisiaj są masywne. Rotweiler to gładki pies zajmujący się zaganianiem.

rotweiler

Rotweiler – zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Dawno temu był to pies pasterski, rzeźnicki, zaganiający. Jest to pies średniego lub dużego wzrostu, wagi nie najwyższej, jego budowa jest harmonijna, może mieć naturalny lub obcięty ogon. Zwierzak nie lubi intruzów, reaguje na nich agresją. Jego psychika jest zrównoważona, lubi dominować, potrzebuje dużej ilości ruchu codziennie. Pies posiada krótką sierść, dlatego zabiegów pielęgnacyjnych nie potrzebuje w dużej ilości. Jego dieta musi obfitować w białko, potrzebuje karmienia po spacerze lub bieganiu. Rasa podatna jest na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, może u psów tej rasy wystąpić skręt żołądka, choroby nowotworowe oraz alergie także u psów tej rasy się pojawiają.

1 Comment

Add a Comment
  1. U mnie na podwórku i w domu biegają trzy Rotweilery. Rotweiler to bardzo fajny piesek. Kupuję mu specjalne jedzenie dla tej rasy psów. Bardzo lubią długie spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme