Piesku.pl

Rasy psów

Psy Bullmastiff – hodowla, charakter, opis rasy

Psy rasy bullmastiff klasyfikowane są do grupy psów molosowatych w typie dogowatym. Powstały na skutek krzyżowania dwóch ras molosów angielskich: buldoga i mastiffa. Psy te wywodzą się z Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Bullmastiff to pies wysoki. Jego średni wzrost to od sześćdziesięciu czterech do sześćdziesięciu dziewięciu centymetrów w kłębie. Może osiągać średnią masę od pięćdziesięciu do pięćdziesięciu dziewięciu kilogramów. Sierść tego psa jest krótka, gładka, miękka w dotyku. Łatwo jest ją pielęgnować, ponieważ nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, na przykład strzyżenia. Umaszczenie występuje w wariantach: płowym, pręgowanym lub rudobrązowym. Zazwyczaj na pysku występuje czarna maska. Dopuszczalnym jest białe zaznaczenie na piersi.

Pies ten jest zwierzęciem spokojnym, zrównoważonym i odważnym. Są to cechy, które czynią go doskonałym stróżem i obrońcą. Bardzo dobrze chroni rodziny i swojego terytorium. Powinien być prowadzony przez osobę zrównoważoną i konsekwentną. Wobec dzieci tolerancyjny, natomiast ma tendencję do przejmowania dominacji nad innymi psami. A więc należy mocno zastanowić się nad zakupem zwierzęcia tej rasy, jeżeli posiadamy już jakiegoś pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme