Piesku.pl

Rasy psów

Pies Epagneul z du Pont – opis rasy, cena, charakter

Epagneul z du Pont jest psem dorastającym sześćdziesięciu centymetrów w kłębie. Obecnie trzymany jest raczej jako pies rodzinny i z rzadka jako pies stróżujący. Jego pogłowie jest bardzo niewielkie i niemal wszystkie osobniki znajdują się na terenie Francji. W Polsce jest to absolutny unikat.

Zdjęcie znalezione na chiens-online.com

Zdjęcie znalezione na chiens-online.com

Epagneul z du Pont ma sierść średniej długości, sztywną, lekko falistą. Umaszczenie może być brązowe lub brązowo-czerwone.

Psy tej rasy są bardzo żywiołowe i chętnie spędzają czas w sposób aktywny. Lubią mieć jasno określone zadania i otrzymywać nagrody za ich właściwe wykonanie. Epagneul z du Pont nie ma wielkich wymagań jeśli chodzi o ilość przestrzeni- jeśli tylko wystarczy to do zaspokojenia podstawowych potrzeb aktywności to nie będzie mu przeszkadzał pozornie niewielki wybieg. Psy te bardzo źle znoszą samotność, potrzeba im towarzystwa człowieka. W stosunku do dzieci i zwierząt nastawione są przyjaźnie, ale do obcych podchodzą z rezerwą, która jednak nigdy nie przeradza się w agresję. Nie wymagają szczególnie starannej socjalizacji, nie mają tendencji do ucieczek ani dominacji. Terytorializm nie występuje wśród samców ani samic. Łatwy w prowadzeniu, nadaje się dla mniej doświadczonych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme