Piesku.pl

Rasy psów

Posokowiec hanowerski – cena, szczeniaki, hodowla, rasa

Posokowiec hanowerski to rasa psów myśliwskich średniej wielkości. Dorastają do pięćdziesięciu pięciu centymetrów w kłębie przy masie około czterdziestu kilogramów. Z tej właśnie rasy wywodzą się posokowce bawarskie, najbardziej rozpowszechniona rasa psów myśliwskich. Jego specjalizacją jest odszukiwanie jeleni węchem dolnym, czyli po farbie, nawet w prawie dwa dni po postrzale.

Zdjęcie znalezione na posokowce.org.pl

Zdjęcie znalezione na posokowce.org.pl

Sierść posokowca hanowerskiego jest twarda i krótka, ściśle przylegająca do ciała. Dominuje umaszczenie czerwone w różnych odcieniach, od jasnej czerwieni aż po mahoń.

Są to psy wyjątkowo jednostronne, jednak swoje zadanie realizują bezkonkurencyjnie. Są silnymi psami o dużej aktywności. Bardzo dobrze czują się pracując w lesie, męczą się, kiedy nie zapewnia się im odpowiedniej ilości ruchu i kreatywnego zajęcia. Są to psy trudne w prowadzeniu, ale wierne i oddane. Nie są agresywne, ale kiedy pochwycą trop są bardzo zdeterminowane i wówczas mogą nie reagować na komendy przewodnika. Szkolenie wszystkich posokowców należy prowadzić konsekwentnie przez całe ich życie, utrwalając raz już poznane komendy. Posokowce hanowerskie to psy bardzo odporne i nie męczące się łatwo żadnym wysiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme