Piesku.pl

Rasy psów

Piesek Lwi – opis rasy, charakter, szczeniaki, cena

Lwi piesek to bardzo stara rasa, która znana jest od wczesnego średniowiecza. Już wtedy był to dość popularny pies do towarzystwa, dziś jego popularność jest znacznie mniejsza, choć w dalszym ciągu spora.

Zdjęcie znalezione na 990px.pl

Zdjęcie znalezione na 990px.pl

Mają długą, falująca sierść bardzo przyjemną w dotyku. Dopuszcza się różnorodne, w zasadzie dowolne umaszczenie.

Lwie pieski są bardzo bystrymi i aktywnymi zwierzętami domowymi. Jednocześnie cenią sobie możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu. Dość dobrze znoszą miejskie warunki, jednak czasem ich szczekanie może być uciążliwe. Wprawdzie nie szczekają często, ale za to ich głos jest niezbyt przyjemny. Nie mają problemu z akceptacją innych zwierząt domowych w swoim otoczeniu, również nieźle radzą sobie w jednym mieszkaniu z dziećmi. Wymagają praktycznie ciągłego kontaktu z człowiekiem, a nawet najkrótsze okresy samotności znoszą bardzo źle.

Obecnie hodowle psów tej rasy mieszczą się w różnych krajach, ale popularność ich ciągle spada, choć wciąż utrzymuje się na zauważalnie wysokim poziomie. W swojej francuskiej ojczyźnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ras mających największe grono wielbicieli, co w części przynajmniej wynika z niewielkich wymagań lwich piesków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme