Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł z Orwenii

Wyżły z Orwenii są idealnymi towarzyszami myśliwych. Są to psy bardzo wszechstronne, a jednocześnie cierpliwe, pojętne, choć w dużym stopniu samodzielne. Wśród przedstawicieli tej rasy nie zdarzają się praktycznie przejawy agresji. Są to psy o usposobieniu predestynującym je nie tylko do polowań, ale i do hodowli w domu. Wymagają sporej aktywności, choć nieco mniejszej od swoich bliskich krewnych.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Dobrze znoszą dzieci i inne zwierzęta, natomiast fatalnie- zbyt krótkie spacery. Wyżeł z Orwenii spacer jedynie półgodzinny skłonny będzie traktować jako karę, a że jest psem ambitnym to trzeba się bardzo starać, aby spacer był satysfakcjonujący dla psa. Bywają ospałe i leniwe, choć odporne na trudne warunki pogodowe to jednak chłodne i słotne dni najchętniej spędzają w zaciszu domowym, tuż przy właścicielu.

Ich jedynym wymaganiem jest miejsce do wybiegania i uwaga właściciela- jeśli nie dostaną którejkolwiek z tych dwóch rzeczy to są skłonne poszukać i uwagi, i zaspokojenia swojej ambicji po swojemu, co zazwyczaj sprowadza się do tego, że podczas spacerów stają się niesforne i zadziorne, a że ważą sporo, bo do niemal czterdziestu kilogramów, to opanowanie nieposłusznego wyżła z Orwenii wymaga sporego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme