Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł z Drdente

Wyżeł z Drdente uchodzi za jednego z najbardziej towarzyskich spośród wyżłów. Bardzo lubi towarzystwo innych psów, a także bardzo chętnie przebywa razem z innymi zwierzakami, lubi dzieci i jest ufny w stosunku do obcych. Absolutnie nie ma zadatków na psa stróżującego, choć jego wygląd może przestraszyć, zwłaszcza w biegu. Umaszczenie biało brązowe lub biało czarne, sierść nieco dłuższa niż u pozostałych przedstawicieli wyżłów.

Zdjęcie znalezione na panzwierzak.pl

Bardzo ruchliwy i energiczny, ciekawski. Brak mu czasem cierpliwości, łatwo daje się tresować i wykonuje chętnie wszystkie komendy z wyjątkiem tych, które nie pozwalają mu być cały czas przy właścicielu.

W Polsce hodowany rzadko, nawet jako pies myśliwski, choć w tej roli sprawdza się świetnie, doskonale tropi, aportuje, wystawia. Jest bardzo odporny na zmęczenie i niepogodę, dobrze znosi pracę w trudnym terenie i nie bywa bojaźliwy. Nie jest psem agresywnym, więc i do hodowli domowej nadaje się bardzo dobrze, pod warunkiem jednak, że poświęci się wystarczająco dużo czasu na rozładowanie jego nadmiaru energii. Wymaga to nie mniej niż trzech godzin spacerów dziennie, najlepiej w takim miejscu, gdzie pies może swobodnie biegać, a więc raczej nie w parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme