Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł z Ariege

Wyżeł z Ariege na tle innych wyżłów wyróżnia się lekkością ruchów, która kontrastuje z masywną, aczkolwiek nie ociężałą sylwetką psa. Jak wszystkie wyżły, jest psem myśliwskim doskonale sprawdzającym się w każdych warunkach i w każdym terenie, choć najlepiej zdaje egzamin jako pies aportujący. Łatwy w tresurze i posłuszny, chętnie współpracuje z przewodnikiem i raczej nie przejawia nadmiernej samodzielności.

Zdjęcie znalezione na panzwierzak.pl

Nie jest najlepszym towarzyszem zabaw dla dzieci, ponieważ, choć cierpliwy, niezbyt lubi wokół siebie zgiełk, nie licząc odgłosów polowania. Spokojny i opanowany, nie bywa agresywny ani zadziorny. Szczeka rzadko i równie rzadko spuszcza z oka przewodnika. Jest ślepo posłuszny komendom właściciela, którego towarzystwo ceni powyżej towarzystwa nawet innych wyżłów.

Wyżeł z Ariege jest nieco zapomnianą rasą, głównie dlatego, że dopiero niedawno udało się ocalić go od wyginięcia, niemniej jednak jego popularność, zwłaszcza we Francji, szybko rośnie, choć wciąż pozostaje głównie psem myśliwskim, ze względu na swoją olbrzymią potrzebę ruchu. Nie nadaje się na psa stróżującego, ponieważ nie ma wykształconego poczucia własności a w dodatku jest bardzo ufny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme