Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł włoski szorstkowłosy

Silny, muskularny, wszechstronny pies myśliwski. Ma wrodzoną zdolność do aportowania, także z wody. Nogi nieco krótsze niż u innych wyżłów, pierwotnie używany do polowań w polu, później również w innym terenie, gdzie radzi sobie znakomicie. Niesłychanie odporny na zmęczenie i energiczny, a jednocześnie cierpliwy i pojętny.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Łatwo przywiązuje się do ludzi i chętnie daje się szkolić, ponieważ każde nowe zadanie odbiera jako wyzwanie, a że jest psem ambitnym to trudno jest spożytkować cały jego zapas energii. Jest znakomitym biegaczem, nie sposób go zmęczyć. Siły regeneruje przesypiając resztę dnia. Bywa ospały i uparty, ale nadal reaguje prawidłowo na wszystkie wydawane komendy.

Jest to pies duży, ponieważ samce osiągają siedemdziesiąt centymetrów w kłębie, suki nawet sześćdziesiąt pięć centymetrów i wagę do czterdziestu kilku kilogramów. Umaszczenie białe w wielu wariacjach, niedopuszczalne z podpalaniem, trójkolorowe lub domieszką czarnego w jakiejkolwiek postaci i ilości.

Wyżły włoskie szorstkowłose to psy bardzo ufne i przyjazne, chętnie przebywają z ludźmi i innymi zwierzętami, najlepiej jednak czyją się z własnym przewodnikiem, którego nie opuszczają ani na chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme