Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł węgierski szorstkowłosy

Choć wyprowadzono tę rasę na Węgrzech to większość dziś hodowlanych linii ma korzenie Austriackie. Wyżeł węgierski szorstkowłosy to typowy pies pracujący, bardzo wszechstronny i posłuszny. Wyróżnia się także doskonałymi zdolnościami adaptacyjnymi, dzięki czemu może być hodowany jako pies domowy, pod warunkiem jednak, że będzie miał zapewnioną możliwość utrzymania naturalnie wysokiej aktywności.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są to psy silne, masywne, duże (wysokość u samców dochodzić może do sześćdziesięciu czterech centymetrów). Łatwo poddają się tresurze, są wierne i oddane, wykonują wszystkie polecenia poprawnie i z chęcią.

Z natury są to psy ufne, więc raczej kiepsko sprawdzają się w roli psów obronnych, choć odpowiednio dużym wysiłkiem można je do tego zadania przygotować. Są to zwierzęta spokojne, ale obdarzone silnym charakterem, który często daje o sobie znać, jeśli tresura nie była odpowiednio wymagająca i stanowcza. Wyżeł węgierski szorstkowłosy to rasa psa, której trzeba zapewnić odpowiednie szkolenie, aby móc w pełni docenić wszystkie jego zalety. Bez szkolenia pozostaje wciąż oddany, ale górę bierze jego naturalna samodzielność, a niekiedy także pojawiają się bardziej agresywne osobniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme