Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł węgierski krótkowłosy

Wyżły węgierskie krótkowłose z natury mają wiele cech predestynujących je do pracy jako psy myśliwskie: nie gubią tropu, uparcie podążając za zwierzyną nawet w najbardziej niedostępnym terenie, mają doskonały węch, są stanowcze w stójce i odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Jednocześnie są bardzo spokojne i układne, w związku z czym całkiem nieźle sprawdzają się jako psy domowe, o ile tylko zapewnić im odpowiednią ilość miejsca, ponieważ muszą przez cały czas utrzymywać wysoki poziom aktywności.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Średniej wielkości, od pięćdziesięciu kilku (suki) do sześćdziesięciu kilku centymetrów w kłębie, umaszczenie od rudego po barwę piaszczystego złota, ewentualnie z niewielkimi białymi znaczeniami na klatce piersiowej lub łapach.

Kiepsko znoszą samotność, najlepiej czują się w towarzystwie innych wyżłów węgierskich lub właściciela, ale nie przeszkadza im obecność innych zwierząt, dobrze tolerują też zabawy z dziećmi, choć wzajemne towarzystwo często szybko męczy obie strony: zmęczone wyżły potrafią przespać większość dnia i w tym czasie nie są skore do żadnych zabaw, choć nie objawiają żadnych oznak agresji w stosunku do ludzi i innych zwierząt, a raczej szukają innego ustronnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme