Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł słowacki szorstkowłosy

Pies pracujący, doskonale sprawdzający się zwłaszcza w aportowaniu zwierzyny, którą bez trudu znajduje i przynosi przewodnikowi zarówno z wody, jak też z pola i lasu. Spory, bo osiągający nawet niecałe siedemdziesiąt centymetrów w kłębie, ma wygląd typowego psa pracującego, ale o ogólnym zarysie bardziej szlachetnym niż w przypadku wyżłów niemieckich.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Stosunkowo łatwy w tresurze, zawsze jednak pozostaje trochę samodzielny i uparty, jednak bardzo rzadko zdarza się, aby raz dobrze wyszkolony, nie wykonał polecenia przewodnika.

Umaszczenie jednolite, zazwyczaj ciemne (szare, czarne), rzadziej z białymi znaczeniami. Podszerstek najczęściej zrzucany na lato, sierść długości około czterech centymetrów jest twarda i szorstka

Wyżły słowackie szorstkowłose są oddanymi psami myśliwskimi o niewyczerpanej energii i niespożytych zapasach sił, które bardzo chętnie wykorzystują podczas pracy. Niedobrze czują się pod opieką mniej wprawnych hodowców i niezbyt lubią towarzystwo dzieci bądź innych zwierząt, choć zachowania agresywne są rzadkością. Jego cechą szczególną są wierność i posłuszeństwo, choć zdarzają się także osobniki trudniejsze w wychowaniu, bardziej zadziorne i uparte od innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme