Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł Saint-Germain

Wyżeł Saint-Germain sprawia wrażenie zbudowanego z samych tylko mięśni, jeśli nie liczyć równych żeber. Sama postawa zdradza, że mamy do czynienia z psem o silnym charakterze i niemałej tężyźnie fizycznej.

Zdjęcie znalezione na panzwierzak.pl

Samodzielny, wytrzymały, bywa uparty. Należy do psów o średnim poziomie agresji, niezbyt dobrze toleruje obcych ludzi i inne zwierzęta, wybornie nadaje się do polowań w różnym charakterze. Łagodne i serdeczne spojrzenie oczu nie odzwierciedla porywczego charakteru tego psa. Niezbyt łatwy w tresurze, jednak jeśli odpowiednio wyszkolony, to potrafi oddać właścicielowi niezwykłe przywiązanie i bezgraniczne posłuszeństwo. Jedyne, co może spowodować, że przestanie reagować na komendy to zainteresowanie zwierzyną, jednak nawet wtedy wciąż wykona tylko to, o czego zażąda przewodnik.

Wyżeł Saint-Germain posiada niespożyte zasoby energii, więc trzymanie go w domu, nawet z dużym ogrodem, nie jest dobrym pomysłem. Rasa ta została wyprowadzona jako psy pracujące i w tej roli czują się rzeczywiście najlepiej, zresztą żadna inna nie pozwala w pełni ocenić ich olbrzymiego potencjału. Stąd też są cenione przez myśliwych, i choć piękne, poza tym w hodowlach pojawiają się raczej sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme