Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł portugalski

Wyżły portugalskie to najbardziej szablonowe psy myśliwskie- kiedy mówimy „pies myśliwski” to na myśli mamy właśnie psa obdarzonego cechami wyżła portugalskiego. Jak na wyżła jest stosunkowo niewielki, bo osiąga do pięćdziesięciu sześciu centymetrów w kłębie, jednak posiada bardzo charakterystyczną budowę.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Głównymi cechami jego charakteru jest wytrwałość, wytrzymałość, odporność i nieustępliwość. Nawet najlepiej wyszkolony, na widok zwierzyny może przestać reagować na komendy przewodnika, skupiając się wyłącznie na złapaniu zwierzyny i oddaniu jej myśliwemu. Mimo to nie bywa agresywny i raczej nie nadaje się na psa obronnego. Kiepsko radzi sobie bez przewodnika, z którym prawie cały czas musi pozostawać w kontakcie wzrokowym. Potrafi niemal bezszelestnie poruszać się w każdych warunkach, czym zaskarbił sobie uznanie myśliwych.

Oddany i wierny, rzadko hodowany, ponieważ trudno jest mu zapewnić wymagany poziom aktywności- wyżeł portugalski to pies, który jest prawdziwie szczęśliwy pracując, a kiedy brak mu zajęcia, staje się bardzo wybredny, zdarza się też, że nawet prawidłowo wyszkolony ucieka, aby samodzielnie poszukać okazji do rozładowania nadmiaru energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme