Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł niemiecki szorstkowłosy

Wyżeł niemiecki szorstkowłosy nie jest zbytnio popularnym w hodowli psem, jednak z cała pewnością tym, którzy go posiadają, dostarcza naprawdę masy wspaniałych wspomnień.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Te duże i ciężkie psy (trzydzieści siedem kilogramów przy wysokości w kłębie niespełna siedemdziesięciu centymetrów u samców) są stosunkowo proste w tresurze, na tle innych wyżłów potrzebują stosunkowo niewiele aktywności, choć to pojęcie względne, bo są zdolne do bardzo dużego wysiłku, jeśli tylko mają na niego ochotę. Dają się wyszkolić jako psy obronne, zwłaszcza że z natury są nieufne i bywają dosyć agresywne w stosunku do obcych- zarówno ludzi jak i innych zwierząt. Z tego powodu nie kwalifikują się na towarzyszy dziecięcych zabaw. Tresura daje dobre efekty jedynie wtedy, kiedy jest konsekwentnie prowadzona od wieku szczenięcego, ponieważ wyżły szorstkowłose są twarde i niezależne. Nie zmienia to faktu, że wyszkolone pozostają bezwzględnie posłuszne i komenda właściciela działa lepiej od smyczy.

Są to psy silne, co zdradza już ich muskularna budowa, w czasie polowań wykazują się olbrzymią wszechstronnością i nadspodziewaną przy tej wielkości ruchliwością. Należy pamiętać, że w każdych warunkach należy im zapewnić sposobność do wykorzystania sporych pokładów energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme