Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł niemiecki ostrowłosy

W zasadzie rasa ta nie jest wynikiem specjalnie przeprowadzanych krzyżowań z innymi znanymi rasami, ale selekcji wewnątrz rasy wyżła niemieckiego krótkowłosego. Niemniej jednak, od swojej wyjściowej rasy, wyżły niemieckie ostrowłose wyróżniają się dość wyraźnie.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Podobnej wielkości, bo dochodzący do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie pies ma jednak nieco inny charakter. Jego główną cechą jest siła, i to zarówno fizyczna jak i siła charakteru. Dzięki temu wyżły ostrowłose cieszą się szczególnym uznaniem jako myśliwskie psy wystawiające. Są wytrwałe i posłuszne, łatwo dają się tresować i są wierne swojemu właścicielowi.

Wygląd jest dość charakterystyczny dzięki specyficznej „brodzie” i krzaczastym brwiom, natomiast sierść na tułowiu jest szorstka, niezbyt długa, a sylwetka psa zdradza jego siłę i wytrzymałość. Kończyny długie i proste.

Charakter wyżła niemieckiego ostrowłosego czyni go idealnym kompanem dla ludzi aktywnych, Są to psy energiczne, jednak nie są ani zbyt bojaźliwe, ani agresywne, za to bardzo ciekawe świata, odporne i spokojne, dzięki czemu doskonale czują się także z innymi zwierzętami. Łatwe w prowadzeniu nawet dla niezbyt doświadczonych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme