Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Wyżły niemieckie krótkowłose są sporymi psami, nawet jak na wyżły. Wysokość samców dochodzi do sześćdziesięciu sześciu centymetrów, suk o trzy centymetry mniej. Zdecydowanie najszerzej znany w Polsce spośród wyżłów niemieckich. Swoje powodzenie zawdzięczają głównie zrównoważeniu i spokojowi, choć cechy te w pełni wykształcone są dopiero o dorosłych psów, natomiast młodsze osobniki miewają z nimi poważne problemy.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są to psy, które dzięki swojemu węchowi znalazły uznanie nie tylko wśród myśliwych, ale także w policji i służbie celnej. Na co dzień są ufne, ale podchodzą z rezerwą do nieznanych osób i zwierząt. Dobrze tolerują obecność innych zwierzaków w mieszkaniu, ale musi minąć trochę czasu, zanim się z nimi dobrze zapoznają.

Wykazują bardzo dużą samodzielność, są niezwykle ambitne, więc to do właściciela należy obowiązek wyszkolenia psa w sposób niebudzący zastrzeżeń, co nie jest najprostsze, ale nie wymaga też wielkiego wysiłku, a raczej sporego nakładu czasu, aby nauczyć psa, że właścicielowi można zaufać- wówczas wyżeł niemiecki krótkowłosy okazuje się idealnym kompanem dla ludzi aktywnych, od których oddala się rzadko, głównie w celu wykonania powierzonego mu zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme