Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł niemiecki długowłosy

Wyżeł o dość nietypowym wyglądzie, który wynika z wielu krzyżówek, jakim poddawani byli jego przodkowie. Krew niemieckiego wyżła długowłosego to mieszanka krwi wyżłów, psów oysel i wodnych i nie tylko. Ta nietypowa mieszanina sprawiła, że wyżeł niemiecki długowłosy jest jednym z najbardziej wszechstronnych psów myśliwskich, a i doskonale sprawdza się jako domowy, czy przydomowy pupil.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Faktycznie do trzymania w domu nadaje się średnio, chyba że mowa o domu z dużym ogrodem, zwłaszcza że to psy dość spore, o wielkości dosyć sporej, w kłębie mogą mierzyć nawet do siedemdziesięciu centymetrów.

Wśród ich cech charakteru dominują lojalność i bezwzględne posłuszeństwo. Dobrze wyszkolone mogą stać się psami obronnymi, ale praktykuje się to raczej rzadko, zwłaszcza, że w Polsce w ogóle jest ich niewiele. Raczej nie bywają agresywne, choć od tej reguły zdarzają się wyjątki. Łatwo przywiązują się do ludzi, są spokojne, ale i niezbyt cierpliwe, więc zdecydowanie nie powinny znaleźć się w towarzystwie małych dzieci, choć dobrze ułożone, energiczne wyżły niemieckie długowłose nie są psami niebezpiecznymi, ale przy masie powyżej trzydziestu kilogramów mogą być dość kłopotliwe do opanowania dla niedoświadczonych osób, a co dopiero dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme