Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł fryzyjski

Nieco odbiega wyglądem od większości swoich krewnych, ponieważ dłuższa sierść i nieco krótsze nogi sprawiają, że nie zawsze na pierwszy rzut oka można w nim rozpoznać wyżła, choć ogólnie zarys sylwetki jest podobny.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Nieco niższy od swoich pobratymców, różni się także charakterem. Znacznie chętniej niż inne wyżły aportuje z wody, w ogóle jest świetnym pływakiem, ale także bardzo wysoko ceni sobie domowe zacisze. Musi- jak wszystkie wyżły- trochę się wybiegać, ale jest wspaniałym psem rodzinnym. Dzięki swojej długiej, puszystej sierści, co widać zwłaszcza na ogonie, jest ulubieńcem dzieci i sympatię tę oddaje. Jest wierny i oddany, a poza tym, jako jeden z nielicznych wyżłów, pozytywnie przechodzi szkolenie na psa stróżującego. Nie bywa jednak ani złośliwy, ani agresywny- po prostu posiada rozwinięte poczucie własności, czego brak u innych wyżłów i wielu psów myśliwskich w ogóle.

Są bardzo wszechstronne, a do tego wyglądają bardzo atrakcyjnie, więc są ogólnie lubiane i cieszą się sporą popularnością wśród hodowców, jednak w gruncie rzeczy są psami dość wymagającymi, choć w ich przypadku wysiłek mierzy się głównie czasem, a nie zasobnością portfela, ponieważ wyżłom fryzyjskim najbardziej odpowiada spędzanie czasu z właścicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme