Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł duński

Jeden z najpopularniejszych wyżłów to duńska rasa z trzystuletnią tradycją. Wyżeł duński jest psem myśliwskim, który potrafi bezszelestnie poruszać się w każdych warunkach, zachowując jednak stały kontakt wzrokowy z myśliwym. Także kiedy nie poluje, lubi być blisko swojego właściciela, do którego łatwo się przywiązuje.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Wyżły duńskie to psy spokojne, ambitne, ale emocjonalnie stabilne. Praktycznie nie zdarzają się wśród przedstawicieli tej rasy ataki agresji, ale także apatia czy znudzenie. Wyżły duńskie są po prostu zawsze takie same, choć oczywiście każdy z nich to indywidualista, mający swoje własne słabostki- wiele z nich wykonuje polecenia w nadziei na przysmak.

Są stosunkowo łatwe w tresurze, układne i posłuszne. Wszystko to predestynowałoby je do mieszkania w mieszkaniach, ale potrzeba ruchu w zasadzie to uniemożliwia- wyżeł duński jest rasą, której przedstawiciele nie są szczęśliwymi psami, dopóki się nie zmęczą.

Psy osiągają około sześćdziesięciu centymetrów w kłębie i wagę trzydziestu kilogramów, suki są niższe o parę centymetrów i lżejsze, bo ważą do około dwudziestu pięciu, dwudziestu siedmiu kilogramów. Nawet przy tych sporych rozmiarach potrafią być zaskakująco delikatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme