Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł czeski fousek

Wyżły szybko przywiązują się do właścicieli, a spośród wszystkich ras zdecydowanie najszybciej nawiązują tę więź wyżły czeskie. Zdecydowanie nie nadają się dla osób, które często muszą opuszczać dom, bo już po paru minutach pies zaczyna szukać sposobu, żeby znaleźć się u boku właściciela.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Równie szybko przywiązuje się do zwierząt, z którymi przebywa „pod jednym dachem”, ale niezbyt dobrze toleruje obce. Jest wymarzonym towarzyszem zabaw dla dzieci, szybko się uczy, jest wierny, oddany i posłuszny.

Choć jego wygląd może być trochę mylący, wciąż pozostaje doskonałym psem myśliwskim, jest szybki i wytrzymały, ale swoją energię może wykorzystać na milion sposobów, warto więc zadbać, żeby zawsze miał coś nowego do zabawy, zwłaszcza że nawet kilkunastoletnie psy wciąż są chętne do zabawy tak samo, jak szczenięta. Raz wyszkolone nigdy nie zapominają komend i są bezwarunkowo posłuszne.

Jest dość sporym psem, ponieważ jego wysokość przekracza sześćdziesiąt centymetrów, natomiast waga sięga dwudziestu ośmiu kilogramów u suk i trzydziestu czterech- trzydziestu pięciu u samców. Zawadiackiego wyglądu dodają uszy załamane nico powyżej linii głowy i opadające do dwóch trzecich policzka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme