Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wyżeł burboński

Wyżeł burboński to stara rasa i choć jej szczytowa popularność już dawno minęła to swoim wyglądem i charakterem wciąż potrafią podbić serca hodowców.

Zdjęcie znalezione na pies.pl

Łatwy do rozpoznania po skróconym lub szczątkowym ogonie oraz białej, gęsto przesianej czekoladową lub pomarańczową, sierści. Krępej budowy, o wysokości niespełna sześćdziesięciu centymetrów i wadze około dwudziestu pięciu kilogramów jest bardzo spokojnym i zrównoważonym psem.

Łatwo przywiązuje się do ludzi i jest stosunkowo łatwy do wyszkolenia, ale zawsze pozostaje w nim coś, co sprawiło, że od kilkuset lat jest uznawany za świetnego psa myśliwskiego.

Wyżły burbońskie nie są miłośnikami dzieci i innych zwierząt, najlepiej czują się albo z innymi przedstawicielami swojej rasy, albo z ludźmi, jeśli tylko ci ostatni są w stanie zaoferować im trening, zajęcie i odrobinę czułości. Znudzone wyżły burbońskie przestają słuchać właścicieli, zaczynają stawać się uciążliwie samodzielne, dlatego ważne jest, aby poświęcać im odpowiednio dużo czasu i zapewnić im możliwość wybiegania się, więc nie są dobrymi sąsiadami na osiedlu. Dobrze czują się na wsi i przy domu, gdzie mają sporo wolnej przestrzeni, gdzie mogą wykorzystać nadmiar rozpierającej je energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme