Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wilczur saarlosa

Ta pochodząca z Holandii rasa psa jest efektem krzyżówki owczarka niemieckiego z dziko żyjącym wilkiem. W efekcie otrzymano sporych rozmiarów (do około siedemdziesięciu centymetrów wysokości) psa o wyglądzie i budowie ciała charakterystycznych dla owczarka oraz umaszczeniu przypominającym wilka.

Zdjęcie znalezione na podajlape.pl

Zdjęcie znalezione na podajlape.pl

Także niektóre cechy charakterystyczne przejął właśnie po swoim dzikim przodku. Bywa dosyć nieufny lub strachliwy, nie lubi nieznanych osób, zwierząt i miejsc, najlepiej czuje się przy właścicielu, do którego zresztą bardzo łatwo się przywiązuje. Nie przeszkadza mu towarzystwo innych zwierząt, o ile był z nimi wychowywany w młodości. Wraz z wiekiem coraz trudniej przychodzi mu zdobyć się na zaufanie względem obcych, ale bardzo rzadko bywa agresywny.

Są to psy stosunkowo łatwe w hodowli, wymagają jednak sporo czułości i niemało miejsca do biegania, jednak dopiero, kiedy podrosną. W okresie szczenięctwa najlepiej czują się w bezpośredniej bliskości właściciela. Dobre czują się z dziećmi, nie przepadają jednak za zbytnim hałasem. Nie odebrawszy odpowiedniego wychowania często uciekają albo stają się nadmiernie bojaźliwe i tchórzliwe, bardzo rzadko agresywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme