Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wilczarz irlandzki

Wilczarze irlandzkie, należące do chartów to bardzo kochające i wierne psy. Niestety, jest to rasa, której wielu przedstawicieli nie dożywa maksymalnego wieku ze względu na częstą wśród nich kardiomiopatię.

Zdjęcie znalezione na pl.wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na pl.wikipedia.org

Jest naprawdę dużym psem, nawet jak na charta wysokość 90cm u psa i 80 u suki to norma przy wadze odpowiednio pięćdziesięciu kilku i czterdziestu kilku kilogramów.

Jeśli odpowiednio się nim opiekować to wyrasta na łagodnego olbrzyma, ale czasem może być agresywny. Jest to pies, który autentycznie posiada własną wolę i osobowość, trudno nad nim zapanować, ale właściwie szkolony staje się przyjacielem dla całej rodziny. Nieco dłuższa niż u innych chartów sierść sprawia, że wygląda bardzo przyjaźnie, choć nigdy nie można z niego zrobić w stu procentach posłusznego zwierzęcia.

Jak na charta wcale nie wymaga wiele aktywności, choć na pewno trzeba mu zapewnić nowe rozrywki- znudzony robi się rozdrażniony. Według hodowców to jeden z najwspanialszych chartów, choć z powodu swoich rozmiarów budzi czasem lęk- dawniej był zresztą wykorzystywany przy polowaniach na grubą zwierzynę, ponieważ jest silny, szybki i wytrzymały. Ze względu na swoje wymagania i rozmiary nadaje się jedynie do domów z dużym ogrodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme