Piesku.pl

Rasy psów

Pies Whippet

Whippet powstał jako potomek kilku gatunków terrierów, greyhounda i charcika włoskiego. Zaklasyfikowany został jako chart krótkowłosy i początkowo używany był do wyścigów z zającem lub królikiem, ale, co jest ewidentnie cechą terrierów, całkiem nieźle radził sobie z tępieniem szczurów. Dziś jest rasą reprezentacyjną.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Łatwy w pielęgnacji, krótkowłosy pies o charakterystycznej sylwetce charta. Energiczny, długowieczny i bardzo czysty pies, który od hodowcy wymaga dwóch rzeczy: uwagi i zapewnienia miejsca, w którym może swobodnie biegać.

Jak na psa-potomka ras łowczych wykazuje zaskakująco wysoką tolerancję innych zwierząt- dzielenie miejsca do spania z kotem to rzecz całkiem normalna. Równie dobrym towarzyszem zabaw jest dla dzieci. Jest do tego stopnia przyjacielski, że absolutnie nie nadaje się jako stróż. Ma swoje humory, ale raz nauczony wykonywania nawet bardziej skomplikowanych komend, zawsze pozostaje posłuszny. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to pies wrażliwy. Doskonale znosi zarówno gorące dni, jak i sroga zimę, choć oczywiście musimy mu zapewnić odpowiednie miejsce. Jedyne, czego whippety nie znoszą to samotność, która powoduje u nich negatywne zmiany w zachowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme