Piesku.pl

Rasy psów

Pies Wheaten terrier gładkowłosy

Wheaten terrier gładkowłosy, czy też raczej Irish Soft Coated Wheaten Terrier (irlandzki miękkowłosy terrier pszeniczny) jest dość wysoki jak na terriera, ponieważ jego wysokość w kłębie dochodzi niemal do pięćdziesięciu centymetrów. Choć może się to wydawać niewiele, to w połączeniu z masą (około dwudziestu kilogramów) i temperamentem sprawia, że pies ten był postrachem nie tylko szkodników, ale także złodziei.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Okrywa włosowa bez podszerstka, tułów masywny, nogi dość długie a ogon cieńszy, ale bardzo mocno osadzony. Oczy zazwyczaj orzechowe, uszy niezbyt duże, załamane równo z linią głowy.

Choć dobrze znosi w zasadzie każde warunki, to najlepiej czuje się na świeżym powietrzu. Pomimo dość długiej hodowli nie wyzbył się nigdy instynktu łowcy i bywa psem nie tylko zaczepnym i zadziornym, ale także agresywnym. Nie jest miłośnikiem zabaw z dziećmi, choć jest spokojny i cierpliwie znosi nawet ciągnięcie za uszy. Jedyną rzeczą, którą na pewno trzeba mu zapewnić jest zajęcie: wprawdzie niekoniecznie już zaganianie świń lub bydła, ale wheaten terrier gładkowłosy nudzić się nie może, bo na to nie pozwala mu jego konstrukcja genetyczna, więc musi mieć zapewnione sporo miejsca i zawsze nowe atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme