Piesku.pl

Rasy psów

Pies Welsh Corgi- Pembroke

Pembroke wyglądem zbliżony jest do Cardigana. Wysokość w kłębie to maksymalnie około trzydziestu centymetrów, jednak przy tej wysokości osiągają wagę dochodzącą do dwunastu kilogramów. Jest to możliwe dzięki dość długiemu tułowiowi osadzonemu na krótkich, aczkolwiek prostych kończynach Wyglądają dość pociesznie, kiedy swoim równym, miarowym krokiem dosyć szybko przemieszczają się z miejsca na miejsce, a zdecydowanie należą do psów ruchliwych.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

W odróżnieniu od Cardigana, w przypadku Pembroke’a ilość bieli w umaszczeniu nie powinna być zbyt duża, zwłaszcza w okolicach głowy. Poza tym raczej umaszczenie jednolite, ewentualnie z białymi znaczeniami na łapach, piersi i szyi.

Od swoich krewnych różnią się znacznie żywszym usposobieniem, są też łagodniejsze, nie wykazują skłonności do dominacji, znacznie silniej przywiązują się do właścicieli, ale, co może się okazać istotne, znacznie chętniej też niż Cardigany, spędzają czas z dziećmi i bardziej od swoich wielobarwnych krewnych lubią wszelkie formy zabawy. Pojętne i inteligentne, szybko się uczą, ale podobnie jak ich krewni, wymagają pewnego doświadczenia, bo bez odpowiedniej opieki stają się zdecydowanie mniej przyjacielskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme