Piesku.pl

Rasy psów

Pies Tosa Inu

Tosa inu albo po prostu tosa to duży pies, którego masa w przypadku samców może osiągać nawet dziewięćdziesiąt kilogramów. To, w połączeniu z naturalną skłonnością do zachowań agresywnych sprawia, że Tosa jest psem bardzo wymagającym. Nawet najlepiej ułożonym psom zdarzają się napady agresji, jest więc to pies niebezpieczny, w niektórych przypadkach także dla właściciela.

Zdjęcie znalezione na justusdogs.com.au

Zdjęcie znalezione na justusdogs.com.au

Są to psy, które zostały wyhodowane na potrzeby japońskich walk psów, dziś zresztą legalnych i sankcjonowanych jako dziedzictwo narodowe, stąd też konieczność dostosowania zasad tresury. Powinna być ona niezbyt ostra, aczkolwiek stanowcza i regularnie prowadzona.

Psy tej rasy nie znoszą dobrze obecności innych osób, zresztą nie są też zadowolone z towarzystwa zwierząt, które mogłyby stać się obiektem ich agresji, jednak przywiązują się zarówno do ludzi, jak i do zwierząt, z którymi były wychowywane.

Dobrze ułożone psy rasy Tosa nie stanowią zagrożenia, jednak ze względu na ich charakter, Tosa inu są wpisane na polską listę ras niebezpiecznych.

Ze względu na dużą masę narażone są na skręt żołądka i dysplazję stawów biodrowych, która to choroba dotyka większość psów w późniejszym okresie ich życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme