Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier walijski

Terier walijski jest jednym z najczęściej w Polsce hodowanych terierów. Być może wynika to z faktu, że jest najbardziej układnym terierem, choć i w przypadku tej rasy upór i samodzielność są cechami silnie zaznaczonymi. Podobnie jak jego pobratymcy, terier walijski jest skory do zabawy i pełen entuzjazmu do każdego nowego zajęcia. Lubi nieco większą aktywność, jest odważny, ale nigdy agresywny, bardzo rzadko zadziorny. Bardzo przywiązuje się do przewodnika i rzadko go opuszcza.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Wysokość w kłębie to niecałe czterdzieści centymetrów, sierść jest twarda i druciana z podszerstkiem, umaszczenie najlepiej czarne podpalane lub szaro-czarne bez podpaleń, niewskazane są także czarne znaczenia na łapach.

Teriery walijskie są świetnymi towarzyszami dziecięcych zabaw, cierpliwie znoszą nawet uciążliwe pieszczoty. Nie przeszkadza im także obecność innych zwierząt, nad którymi zresztą szybko zaczynają dominować. Ich tendencja do dominacji zresztą zaznacza się czasem także w stosunkach z ludźmi, wymagają więc umiejętnego prowadzenia, co nie zawsze jest łatwe.

Jego przyjazny charakter i sympatyczny wygląd sprawiają, że coraz częściej pojawia się w hodowlach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme