Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier tybetański

Terier tybetański idealnie odpowiada wyobrażeniom, jakie można mieć w stosunku do psa wyhodowanego w trudnym terenie. Jego sylwetka jest zwarta, mocna, sam pies natomiast bardzo silny i wytrzymały. Długa sierść doskonale chroni przed chłodem i wiatrem, choć sprawia niemałe problemy w pielęgnacji, zwłaszcza że teriery tybetańskie nie należą do najspokojniejszych psów i czyszczenie sierści nie należy do ich ulubionych zajęć.

Zdjęcie znalezione na pixabay.com

Są to psy inteligentne, energiczne, czujne, oddane i łagodne. Wysokość w kłębie może sięgnąć czterdziestu centymetrów, podobnie też długość ciała.

W stosunku do właściciela bywa wylewny, ale do obcych zawsze odnosi się z rezerwą. Jest przyjazny, dobrze znosi towarzystwo dzieci i innych zwierząt, jest skory do zabawy nawet pod koniec swojego życia.

Daje się tresować, choć nigdy nie osiąga tak znacznego posłuszeństwa, jakie charakteryzuje niektóre psy myśliwskie. Dobrze czuje się w domowym zaciszu, razem z właścicielem, nie przepada za nadmiernie długimi spacerami, choć musi mieć zapewnione niezbędne minimum aktywności.

Występuje w wielu odmianach kolorystycznych, często łaciatej lub trójbarwnej, zazwyczaj z przewagą kolorów jasnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme