Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier niemiecki

Terier niemiecki jest bardzo aktywnym psem. Jak na stosunkowo niewielkie zwierzę, potrafi być bardzo zacięty. Poluje na wszystko, co rusza się w zasięgu wzroku i nie jest człowiekiem- nieważne, czy to będzie mysz, czy dzik, czy inny pies. Nie oznacza to jednak, że jest psem agresywnym. Jedynie w późnym wieku część z nich staje się zaczepna w stosunku do innych psów, jednak na co dzień są obrazem spokoju. Wyhodowane jako psy do tępienia szkodników utrzymały tę cechę do dziś, więc tresura może nastręczać pewnych trudności, ale wciąż są to psy do opanowania.

Zdjęcie znalezione na podajlape.pl

Zdjęcie znalezione na podajlape.pl

Dobrze znoszą towarzystwo dzieci i innych zwierząt, o ile się z nimi wychowywały. Dla teriera niemieckiego wszystko, czego nie znają od maleńkości jest potencjalnym obiektem polowania, a dotyczy to także poruszanych wiatrem firanek i zabawek.

Są to jednak psy pojętne, a polowanie jest dla nich najlepszym sposobem rozładowania energii, której mają naprawdę sporo. Dlatego też raczej kiepsko nadają się do trzymania w domu, natomiast na wsi lub w domu z dużym ogrodem czują się świetnie, tym bardziej, jeśli mogą w pobliżu zapolować na mysz albo szczura. Najlepiej jednak czują się u boku właściciela, gdzie są zdecydowanie spokojniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme