Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier japoński

Terier japoński wyglądem nieco odstaje od pozostałych terierów i z daleka przypomina nico miniaturkę wyżła. Ma bardziej od innych terierów wypukłą klatkę piersiową i dłuższe kończyny, a do tego jego sierść jest krótka.

Zdjęcie znalezione na piestv.pl

Jest to typowy pies reprezentacyjny, bardzo ufny, spokojny i wesoły. Pomimo swojej cierpliwości, nie znosi dobrze wielkiej ilości pieszczot, więc raczej nie sprawdzi się jako towarzysz dla dzieci, ale znacznie gorzej od innych terierów sprawdza się też jako pies stróżujący, która to funkcja zupełnie go przerasta.

Jest psem niewielkim, bo dorasta trzydziestu trzech centymetrów w kłębie a w umaszczeniu dominuje barwa biała. Do tego ciemna, czarna maska i ciemnobrązowe lub czarne łaty oraz podpalenia.

Terier japoński jest typowym domatorem, ale wymaga także pewnej dozy aktywności, jednak wystarczy mu zupełnie ogród lub krótki spacer. Nie wykazuje tendencji do ucieczek.

W Polsce terier japoński jest prawdziwym unikatem, a i w swojej ojczyźnie nie cieszy się największą popularnością, wyparty nieco przez inne rasy terierów. Jego zaletą jest jednak fakt, że nie gubi sierści i jest bardzo łatwy w utrzymaniu, a dodatkowo całkiem dobrze daje się tresować i pozostaje wierny właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme