Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier irlandzki

Terier irlandzki jest jednym z najbardziej wszechstronnych terierów. Dobrze pracuje w gospodarstwie, wyłapując szkodniki wszelkiej maści, ale także bardzo dobrze spisuje się na polowaniach po strzale. Jest bardzo dobrym psem stróżującym, ponieważ jest w stanie ignorować własne urazy, a przy tym pozostaje nieustępliwy i czujny. Na co dzień jednak nie jest psem agresywnym, choć raczej trudno przypisać mu spokojne usposobienie.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Teriery irlandzkie są samodzielne, ale lubią się popisywać przed właścicielem. Jest bardzo przymilny, ale kiedy trzeba, walczy jak lew w obronie właściciela. Nigdy jednak nie jest zaczepny.

Bardzo dobrze współżyje z innymi zwierzętami, nieco gorzej radzi sobie ze znoszeniem towarzystwa dzieci. Ma umiarkowane wymagania, jeśli chodzi o ruch, trzeba jednak zadbać o to, aby się nie nudził, co mogłoby prowadzić do ucieczek. Jest psem pojętnym, ale nie zawsze ślepo posłusznym wydawanym przez przewodnika komendom.

Choć o terierach irlandzkich powstało wiele krzywdzących opowieści to są to psy godne najwyższego zainteresowania i podziwu, ponieważ trudno jest znaleźć inną rasę, której przedstawiciele byliby tak wszechstronni i oddani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme