Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier czeski

Terier czeski dorasta niespełna trzydziestu centymetrów w kłębie. Powstał jako krzyżówka do polowań na lisy i borsuki, w której to roli sprawdził się przeciętnie, natomiast dziś bardzo dobrze czuje się jako pies domowy.

Zdjęcie znalezione na hodowle.info

Zdjęcie znalezione na hodowle.info

Jak na teriera jest wyjątkowo łagodny i ufny, choć do obcych podchodzi ze sporą rezerwą. Jest radosny, ale i opanowany. Jeden z najłatwiejszych do wytresowania terierów, chętnie wykonuje komendy, traktując tresurę raczej w kategorii zabawy, za którą oczekuje nagrody. Nie wykazuje zachowań agresywnych, nie ma też, w przeciwieństwie do innych terierów, tendencji do ucieczek. Jego zapotrzebowanie na ruch jest mniejsze, więc w domu czuje się idealnie. Wprawdzie dziesięciominutowy spacer go nie usatysfakcjonuje, ale po godzinie biegania będzie już wystarczająco zmęczony.

Dobrze czuje się w towarzystwie dzieci i innych zwierząt, ze spokojem poddaje się nawet bardziej uciążliwym pieszczotom, a kiedy mu się znudzi po prostu idzie dalej. Nie nadaje się na psa obronnego ani stróżującego, choć całkiem nieźle radzi sobie z ostrzeganiem przed niebezpieczeństwem- jest jednak nieco zbyt ufny, żeby skutecznie wypełniać obowiązki stróża posiadłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme