Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier brazylijski

Teriery brazylijskie to średniej wielkości psy robocze. Dorastają do około czterdziestu centymetrów w kłębie i pierwotnie były używane do tępienia gryzoni. Należą raczej do niesfornych psów, które niełatwo jest wytresować, zwłaszcza że niechętnie poddają się tradycyjnej tresurze. Do tej pory chętnie polują na szczury i inne szkodniki, mają wyrobione poczucie własności, więc są idealnym materiałem na psy stróżujące, choć wychowywane w domu z dziećmi i innymi zwierzętami stają się zbyt ufne.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Nie są psami jednego pana, ale pozostają lojalne i wierne wobec wszystkich domowników. Ciężko znoszą oddzielenie od właściciela, a jeśli pozostawi się je na dłuższy czas bez opieki to skłonne są do samodzielnych wypadów. Ucieczki takie zazwyczaj nie trwają długo i pies zmęczony wraca do domu, ale najlepiej jest, kiedy zapewni mu się zajęcie, ponieważ teriery brazylijskie mają sporo energii, którą muszą spożytkować.

Dobrze czują się na wsi, gdzie mogą od czasu do czasu zapolować na gryzonie. W mieście, gdzie takich okazji jest mniej, czasem stają się agresywne i zadziorne, a wtedy przestają tez często słuchać komend właściciela i potrafią narobić sporego zamieszania w otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme