Piesku.pl

Rasy psów

Pies Terier australijski

Terier australijski to niewielki, dorastający do około dwudziestu pięciu centymetrów w kłębie pies użytkowy. Jego usposobienie jest typowe dla teriera, jest bowiem radosny, aktywny, pełen pozytywnej energii.

Zdjęcie znalezione na terierkowo.fora.pl

Zdjęcie znalezione na terierkowo.fora.pl

Krótkie łapy w połączeniu z długą sierścią sprawiają, że wygląda dość pociesznie, a rozpoznawalna, zawadiacka czupryna z dłuższej sierści powoduje, że nie da się go pomylić z innym psem. Choć nie jest gigantem, doskonale sprawdza się w roli psa stróżującego, przy czym jest akurat tak wyczulony, jak się tego oczekuje- nie szczeka na każde najmniejsze poruszenie za płotem, ale doskonale wyrobione poczucie własności i ambicja sprawiają, że pomimo niewielkich rozmiarów skutecznie potrafi odstraszyć intruza.

Teriery australijskie lubią dzieci, natomiast za innymi domowymi zwierzętami nie przepadają, co być może bierze się stąd, że używane były do tępienia szczurów i węży. Niemniej jednak wychowywane od małego z innymi zwierzętami, nawet z kotem potrafią żyć w niezłej komitywie. Lojalne, choć niezbyt posłuszne. Nawet odpowiednia tresura nie spowoduje, że terier australijski stanie się bezwzględnie posłuszną maskotką rodziny- to pies z charakterem, który musi mieć zawsze własne zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme