Piesku.pl

Rasy psów

Pies Tajski ridgeback

Tajski ridgeback to pies o wysokości dochodzącej do około sześćdziesięciu centymetrów. Ciekawostką jest fakt, że to jedna z dwóch raz zarejestrowanych w FCI, posiadająca na grzbiecie pręgę z sierści układającej się w przeciwnym kierunku.

Zdjęcie znalezione na volarius.blogspot.com

Zdjęcie znalezione na volarius.blogspot.com

Natura tajskiego ridgeback’a jest pełna sprzeczności. Pies ten wykazuje tendencję do zachowań agresywnych, ale w zasadzie tylko i wyłącznie w obronie swojego przewodnika, natomiast w domu jest jednym z najspokojniejszych znanych psów. Idealnie nadaje się na towarzysza dla rowerzysty, ponieważ biega chętnie, męczy się powoli i jest bardzo zadowolony z każdej większej aktywności. Można go wyszkolić na psa stróżującego.

Przedstawiciele tej rasy zapadają często an chorobę genetyczną, dermoid sinus, prowadzącą do poważnych infekcji i nierzadko śmierci psa.

Ridgeback jest bardzo trudny w wychowaniu, ponieważ klasyczna tresura nie przynosi efektów, chyba że odwrotne do zamierzonych. Jest jednocześnie psem bardzo twardym i wrażliwym, niezbyt posłusznym, a spuszczony ze smyczy często wybiera się na samodzielne wycieczki, z których czasem wraca z nowymi zadrapaniami. Lojalny wobec wszystkich członków rodziny właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme