Piesku.pl

Rasy psów

Pies Szpic japoński

Szpice japońskie są rzadko spotykane, ale równocześnie niezwykle charakterystyczne. Te niewielkie, bo dorastające trzydziestu- czterdziestu centymetrów psy wyróżniają się przede wszystkim idealnie białym umaszczeniem i gigantyczną, w stosunku do ich wielkości, kitą uniesionego ogona.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są dość hałaśliwe i ruchliwe, pełne energii, niezbyt cierpliwe, ale bardzo chętne do zabawy. Bywają złośliwe i zadziorne, ale odpowiednia tresura pozwala nad nimi zapanować. Hodowane są jako psy rodzinne i do towarzystwa, ale niektóre z nich zdradzają tendencję do włóczęgostwa, jeśli w otoczeniu nie ma żadnych ciekawych zajęć.

Są bardzo ufne i chętnie przebywają w pobliżu innych zwierząt, lubią dzieci, choć nie przesadnie. Jeśli coś im się nie spodoba, obwieszczają to charakterystycznym szczekaniem. Łatwo sobie jednak zapewnić spokój- wystarczy zapewnić szpicowi japońskiemu odpowiednio duża ilość ruchu a stanie się potulny jak baranek, cierpliwy i układny jak nigdy wcześniej. Jest to po prostu pies, który musi postawić na swoim i nie jest to układ dominacji, ale po prostu konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb tego małego, śnieżnobiałego wszędobylskiego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme