Piesku.pl

Rasy psów

Pies Sznaucer średni

Sznaucer średni jest przeciętnych rozmiarów psem, dorastającym pół metra w kłębie. Jego przeszłość naznaczona jest stróżowaniem stad w Bawarii, łapaniem szczurów i ochroną dyliżansów w dłuższych trasach. Sznaucery średnie są bardzo wytrzymałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, czujne i uważne. Jeśli staje do walki to robi to z pełnym poświęceniem. Jest spokojny, zachowuje zimną krew i okazuje niezwykłą cierpliwość także w kontaktach z dziećmi.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Choć jest z zasady psem pracującym to nie stroni od zabaw, i to nie tylko w wieku szczenięcym. Jest psem umiarkowanie ufnym, do obcych podchodzących z rezerwą. Szybko się uczy i błyskawicznie wykonuje polecenie przewodnika.

Umaszczenie najczęściej to „pieprz i sól”, srebrne i niezbyt często całkowicie czarne. Nie są pożądane białe plamy. Sierść składa się z gęstego podszerstka i nieco rzadszej, dłuższej sierści okrywowej, która jest szorstka, twarda, niekiedy „druciana”. Charakterystycznymi cechami są broda i gęste brwi. Sierść wymaga starannego rozczesywania, strzyżenia i trymowania.

Sznaucery średnie są odporne na choroby i jedynie w podeszłym wieku często cierpią z powodu jaskry, która jednak rzadko odbiera im chęć do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme