Piesku.pl

Rasy psów

Pies Sznaucer olbrzymi

Sznaucery olbrzymie nie są największymi psami, ale z całą pewnością należą do psów dużych, ponieważ samce osiągają siedemdziesiąt centymetrów w kłębie. Tajemnicą pozostaje dokładne pochodzenie tej rasy, ponieważ jej pierwszy hodowca nigdy nie zdradził historii krzyżówek.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Początkowo rolą sznaucera olbrzymiego było pilnowanie gospodarstw i wozów browarskich, dziś wciąż są wykorzystywane jako psy stróżujące, głównie ze względu na swoją przezorność i odwagę, ale w połączeniu z opanowaniem i spokojem.

Zazwyczaj średniej długości, szorstka, przylegająca sierść jest barwy całkowicie czarnej, rzadziej spotykane są osobniki typu „pieprz i sól”.

Sznaucery olbrzymie są wierne swojemu panu, pilność w nauce, a co za tym idzie dość duża łatwość tresury oraz odwaga. Są to psy bardzo inteligentne i wrażliwe, obdarzone niezwykle dobrze rozwiniętymi narządami zmysłów. Nie są zbyt przyjazne w stosunku do dzieci, a inne zwierzęta tolerują tym lepiej, im dłużej z nimi przebywają. Nie są jednak nigdy agresywne, choć walcząc w obronie swojego terytorium potrafią być zawzięte i nieugięte, a przy ich masie nawet niewielki ruch może zmusić intruza do odwrotu, ponieważ sznaucer olbrzym waży nawet czterdzieści pięć kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme