Piesku.pl

Rasy psów

Pies Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy jest inaczej nazywany brodaczem monachijskim miniaturowym i wystarczy krótki rzut oka na fotografię, aby zorientować się dlaczego. Jest to pies miniaturowy, ale niemający cech psów karłowatych, stanowi proste pomniejszenie większych sznaucerów, ze swoją zwartą, masywną sylwetką, choć osiąga tylko trzydzieści pięć centymetrów wysokości.

Zdjęcie znalezione na olx.pl

Zdjęcie znalezione na olx.pl

Dobrze znosi warunki miejskie, jest wytrwały i czujny, łatwo się uczy, jest bardzo bystry i energiczny. Sznaucer miniaturowy jest psem, którego wszędzie pełno, a dzięki swojemu temperamentowi i odwadze doskonale nadaje się także na psa stróżującego.

Są bardzo odporne na warunki pogodowe, praktycznie nie mają tez wad wrodzonych, ale w starszym wieku są podatne na jaskrę i choroby skóry.

Ich sierść, barwy będącej dowolną kombinacją biało-czarną wymaga regularnego trymowania i szczotkowania.

Sznaucery miniaturowe nie mają wielkich wymagań w zakresie aktywności, ale chętnie towarzyszą swojemu właścicielowi podczas spacerów, a także niedługich wycieczek rowerowych, w czasie których prawie wcale nie okazują zmęczenia. Dobrze znoszą towarzystwo innych zwierząt, nie są też nadmiernie hałaśliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme