Piesku.pl

Rasy psów

Pies Sussex spaniel

Sussex spaniel to jedna z ras psów aportujących, zaklasyfikowana do płochaczy. Ten złocistobrązowej maści pies osiąga do czterdziestu jeden centymetrów w kłębie. Włos jest przylegający, miękki i ułożony na obfitym podszerstku.

Zdjęcie znalezione na wiki-pet.com

Zdjęcie znalezione na wiki-pet.com

Sussex spaniele mają doskonały węch i świetnie aportują z wody. Jest to aktywny pies myśliwski i takie zajęcie odpowiada mu najbardziej. Zaledwie półgodzinny spacer zostanie przez psa potraktowany jako kara.

Wytresować go jest stosunkowo łatwo, ale wymagana jest konsekwencja w tresurze. Sussex spaniel, któremu za młodu zostawi się zbyt dużo swobody, nie stanie się nigdy psem zdyscyplinowanym. Jest bardzo samodzielny, więc sam zdoła sobie zorganizować zajęcie, jeśli właściciel mu tego nie zapewni. Uparty i wytrwały pies nie ma jednak cierpliwości do dzieci. Nie bywa agresywny i trudno jest go wyszkolić na dobrego psa stróżującego, jednak jako towarzysz ludzi aktywnych jest niemal niezastąpiony. Biega wytrwale, prawie nie odczuwając zmęczenia, zawsze radosny i chętny do podejmowania każdej formy aktywności.

Sussex spaniel to doskonała propozycja nie tylko dla doświadczonych hodowców, ale także dla początkujących z zapałem i chęcią do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme