Piesku.pl

Rasy psów

Pies Staffordshire bullterier

Staffordshire bullterier to miły, niewielki pies rodzinny. Często mylony jest ze swoimi amerykańskimi kuzynami, jednak już po niedługim czasie przebywania z nim wiadomo, że ma zupełnie inny charakter, choć może z wyglądu trochę przypomina swoich dalekich krewnych.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Jest to rasa psów średnich, dorastających do około czterdziestu centymetrów w kłębie. Umaszczenie powinno być jednolite lub pręgowane, ale nie czarne podpalane albo czekoladowe.

Nie jest to, jak uważa wiele osób, pies obronny. Wprawdzie można go nauczyć wielu przydatnych komend, a jego wrodzona odwaga pozwala mu na walkę z większym i silniejszym przeciwnikiem to do tej walki staffordshire bullterier nigdy się nie pali.

Jest miły i sympatyczny, łatwo się uczy, szybko przywiązuje się do ludzi i nie przeszkadza mu mieszkanie z dziećmi. Jest nadzwyczaj spokojny i cierpliwy, nawet w sytuacjach, które u przedstawicieli innych rasy wywoływałyby zachowania agresywne. Jednocześnie pozostaje jednak zawadiaką o radosnym usposobieniu. Jedyne, o co trzeba zadbać to, aby od małego miał styczność z innymi zwierzętami, bo w przeciwnym wypadku może stać się zadziorny i złośliwy, a to w połączeniu z wrodzonym uporem nie jest najszczęśliwsza kombinacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme