Piesku.pl

Rasy psów

Pies Springer spaniel walijski

Springer spaniel walijski, podobnie jak jego angielski krewny, jest zaklasyfikowany do grupy płochaczy. To grupa świetnych psów aportujących, doskonale radzących sobie także z aportowaniem z wody.

Zdjęcie znalezione na imged.pl

Zdjęcie znalezione na imged.pl

Od angielskiego krewnego różni się przede wszystkim wyglądem- sierść ma nieprzylegającą i dłuższą. Nie powinna ona być szorstka, a umaszczenie jest biało-brązowe lub biało-czekoladowe, ewentualnie biało-rude.

Duże różnice występują jednak także w charakterze, ponieważ walijskiego spaniela bardzo łatwo jest przestraszyć, jak też w żadnym razie nie powinno się go zostawiać bez opieki- jest stworzony do bycia z opiekunem, a w samotności czuje się bardzo źle i staje się nieprzewidywalny. Nie przywiązuje się tak silnie do jednego pana, ale swoim oddaniem obdarza całą rodzinę. Ze względu na swoją bojaźliwość nie najlepiej znosi dzieci, tym bardziej że przestraszony może okazywać tendencję do zachowań agresywnych. Pozostając jednak pod kontrolą przewodnika jest posłuszny i wierny oraz całkowicie przewidywalny.

Podobnie jak angielski krewniak wymaga regularnej pielęgnacji sierści, a także zapewnienia dostatecznej ilości ruchu, przy czym wskazane jest także, aby od czasu do czasu mógł zaspokoić swoją naturalną potrzebę pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme