Piesku.pl

Rasy psów

Pies Springer spaniel angielski

Springer spaniel angielski jest psem aportującym, wodnym, zaklasyfikowanym do sekcji płochaczy. Jest posłuszny, ale samodzielny. Dobrze współpracuje z przewodnikiem, ma świetny węch i doskonale porusza się w trudnym terenie, bez wahania wykonując polecenia myśliwego.

Zdjęcie znalezione na threepondsvalley.pl

Zdjęcie znalezione na threepondsvalley.pl

Jest towarzyski i toleruje dzieci, choć nie jest to jego ulubione środowisko.

Długa, przylegająca i gęsta sierść doskonale chroni springer spaniele angielskie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale jednocześnie wymaga codziennej dokładnej pielęgnacji. Dopuszczalny jest każdy kolor, ale z silnym wskazaniem na umaszczenie biało-brązowe lub biało-czarne.

Springer spaniele angielskie mają spore potrzeby jeśli chodzi o aktywność. Choć lubią przebywać w domowym zaciszu to jednak muszą się także wybiegać, co sprawia, że dobrze czują się w roli towarzysza biegacza czy rowerzysty, pod warunkiem, że ten ostatni jest wytrzymalszy od psa, o co wcale nie tak łatwo. Równie dobrze jednak działa długi spacer. Dobrze znosi samotność, ale znacznie szczęśliwszy jest przy swoim przewodniku, do którego jest bardzo przywiązany i któremu jest ślepo posłuszny. Wobec obcych nieufny, ale nigdy wrogo nastawiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme