Piesku.pl

Rasy psów

Pies Spaniel dowodny irlandzki

Wszechstronny pies myśliwski, ze szczególnymi predyspozycjami do pracy jako płochacz i pies aportujący z wody. Posiada znakomity węch i miękki chwyt, doskonale współpracuje z przewodnikiem i jest bardzo silnie związany z właścicielem.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Ciemno umaszczony, ewentualnie z białymi znaczeniami na palcach i klatce piersiowej. Ma doskonale rozwinięte poczucie własności, stąd jest świetnym psem stróżującym, do której to funkcji przygotowuje się go szybko i bez większych problemów. W ogóle jest psem bardzo pojętnym i chętniej uczącym się nowych komend.

Jednocześnie, pozostając nieufny w stosunku do obcych, jest psem rodzinnym i bardzo dobrze czuje się zarówno z małymi dziećmi, jak też z innymi zwierzętami domowymi. Nie wykazuje tendencji do zachowań agresywnych ani dominacji, choć pozostawiony sam sobie podejmuje samotne wycieczki.

Tresura Spaniela dowodnego irlandzkiego nie wymaga wielkiego wysiłku, natomiast jej efekty są zaskakująco dobre, ponieważ nawet w sytuacji stresowej pies natychmiast wykonuje wszystkie polecenia przewodnika i nie ociąga się przy tym, jak niektóre inne spaniele, choćby pochodzący od irlandzkiego, amerykański spaniel dowodny.

W Polsce jest spotykany bardzo rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme