Piesku.pl

Rasy psów

Pies Smoushond

Smousehond, a właściwie hollandse smoushond, czyli pinczer holenderski to rasa psów wyprowadzona jako szczurołapy z niemieckich pinczerów szorstkowłosych.

Wyrównana eksteriorowo rasa charakteryzuje się występowaniem wąsów, brwi i brody- obszarów z ciemniejszej sierści w obrębie twarzoczaszki.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Smoushond lubi polować na gryzonie, czasem nawet chwali się właścicielowi swoimi zdobyczami, czego trudno go oduczyć. Poza tym uczy się chętnie, traktując kolejne komendy jako wyzwania. Jest psem energicznym i żywym, aczkolwiek nie przesadnie chętnym do zabawy. Cierpliwie znosi towarzystwo dzieci, aczkolwiek za nimi nie przepada. W towarzystwie zwierząt domowych musi zajmować pozycję dominującą, w innym przypadku nie potrafi z nimi współżyć.

Jest bardzo oddany właścicielowi, słucha komend członków jego rodziny i znajomych, ale do obcych podchodzi z dość duża rezerwą, a jednak pozostaje opanowany nie wszczyna hałaśliwego alarmu na każde najmniejsze poruszenie w pobliżu. Dobry, czujny stróż, jednak bywa leniwy, dlatego rzadko powierza mu się tę funkcję. Dobrze znosi warunki miejskie, ale jako pies sąsiadów bywa uciążliwy, więc nie poleca się raczej hodowli w zatłoczonych osiedlach.

1 Comment

Add a Comment
  1. Adam Zieliński

    miałem szorstkowłosego pinczera holenderskiego. Wspaniała rasa, ale potrzebująca dużej konsekwencji w postępowaniu. Ja miałem Spika 6 lat. W Polsce nabawił się cukrzycy, albo już z nią przyleciał z USA. Nie był szczekliwy. Z rezerwą do “obcych” ludzi. Obserwował moje zachowanie, jaki był mój stosunek do danego człowieka. Przyjaciół których nie znal, akceptował. Niestety (prawdą jest, że nie akceptuje innych zwierząt w domu). Czy jest jakaś hodowla (kynologiczna) tego psa w Polsce ? Jeśli tak to proszę o namiary/telefon-kontakt. Spike nie szczekał ale pomrukiwał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme