Piesku.pl

Rasy psów

Pies Skye terier

Pies dwa razy dłuższy niż wysoki (wliczając ogon- czterokrotnie), z bardzo długą sierścią i krótkimi kończynami oraz filuternie postawioną sierścią na uszach, zazwyczaj odcinającą się kolorystycznie od maści reszty ciała. Wysokość sięga dwudziestu sześciu centymetrów.

Zdjęcie znalezione na skyeterrier.org

Zdjęcie znalezione na skyeterrier.org

Jest to najdumniej noszący się spośród wszystkich terierów. Ufa swojemu panu, ale nawet w stosunku do reszty domowników zawsze pozostaje nieufny. Nie przepada za zabawami z dziećmi, choć czasem musi się wybiegać i wyszaleć. Charakter ma odpowiedni dla psa stróżującego, ale niechętnie szczeka i jest nie najłatwiejszy w szkoleniu, dlatego rzadko powierza mu się tę funkcję.

Jest jednym z nielicznych terierów jednego pana. Wzorzec dopuszcza każde jednolite ubarwienie, ewentualnie z biała plamką na piersi. Wzorcowo też nos i uszy powinny być czarne, choć psy w całości maści czarnej spotyka się rzadko.

Zdradza tendencję do agresji, co jest prawdopodobnie pozostałością po okresie, w którym był używany do polowań na lisy. Istnieją dwie odmiany, o uszach podniesionych i położonych, a ich rodowody prowadzone są oddzielnie bądź łącznie w zależności od regulacji obowiązujących w danym kraju. Bardzo charakterystyczny, ma swój urok, ale dla początkującego hodowcy praca ze skye terierem może być dużym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme